Permanentní make‑up
Jedná se o metodu dlouhodobého líčení, při kterém je do horních vrstev pokožky vpravován barevný mikropigment za pomocí mikrojehliček.
Touto metodou lze upravit tvar, šířku a barvu obočí, či zvýraznit oči linkou.
Permanentní make-up obočí
Jestliže máte světlé, jemné chloupky, popřípadě Vám část obočí chybí a pravidelně si jej docházíte barvit do kosmetického salonu, nebo dokreslujete tužkou, je pro Vás permanentní make-up řešením. Odpadne Vám každodenní dokreslování obočí a strach, že se Vám tužka během dne rozmaže.
Obočí je klenot obličeje. Jeho tvar, šířka a barva dělá celkový dojem tváře. Proto si dávám s jeho tvarem u každé ženy záležet. Před samotnou aplikací si nejprve pečlivě obočí předkreslím a po společné konzultaci, případných opravách a schválení z Vaší strany, se pustím do samotného tetování. Ihned po aplikaci je obočí hodně tmavé. Nutno počítat s tím, že barva o několik odstínů zesvětlí až po vyloupání (cca 10 dní).
Pokud jste u mne na obočí nikdy nebyla a zvažujete tuto metodu, doporučuji přijít nejprve na barvení obočí, ať máte jistotu, že s tvarem budete spokojená.
Permanentní make-up očních linek
Máte-li světlé, krátké či řídké řasy, nosíte brýle, špatně se vám kreslí oční linka nebo jen chcete mít tmavší základ řas i když jste odlíčená, pak je pro Vás permanentní make-up očních linek dobrou volbou.
Mnoho žen má problém vyjít ven bez nalíčení očí. Připadají si světlé a bez výrazu. Obzvláště pak v letních měsících, kdy se volný čas tráví většinou u vody a být odlíčená je mnohem pohodlnější. Permanentní make-up očních linek Vám tak zajistí alespoň částečný pocit nalíčení.
Tetovaná oční linka však nemá zcela nahrazovat líčení, je viditelná nejvíce při odlíčení oka a je aplikovaná buď v řasách nebo těsně nad řasami. Dají se tetovat horní i spodní linky, přičemž spodní linka je závislá na tvaru a velikosti oka.
Permanentní make-up lze aplikovat pouze na absolutně zdravou pokožku bez jakýchkoliv chorobných příznaků.
Permanentní make-up nelze provádět:
- u těhotných a kojících žen
- u osob s infekčním a virovým onemocněním (opary, onemocnění dýchacího traktu, různé virózy, včetně obyčejné rýmy, virová hepatitida, AIDS)
- u jakéhokoliv kožního onemocnění, např. plísňové
- u alergií na kov
- u osob s poruchami srážlivosti krve či jinými nemocemi krve
- při užívání antibiotik (počkat minimálně 2 týdny po vysazení), či léků, které ředí krev
- u osob mladších 18 let
Postup:
- Konzultace před zákrokem - zde rozebereme vhodnost PMU, zodpovím Vám vaše dotazy a ujasníme si výsledný efekt, kterého byste chtěla dosáhnout
- Nanesení anestetika – PMU je zákrok, při kterém je porušena integrita lidské kůže, pro předcházení nepříjemných pocitů je proto naneseno povrchové anestetikum
- Předkreslení obočí – v první řadě je brán zřetel na Vaše přirozené obočí, od toho se pak odvíjejí drobné korekce obočí jako je šířka nebo dorovnání tvaru při asymetrii, následná konzultace s Vámi a Vaše schválení
- Aplikace PMU
- Poučení jak se starat o pokožku po zákroku
Jak se starat o pokožku těsně po aplikaci permanentního make-upu?
Integrita kůže je po PMU porušena, je proto důležité k narušené pokožce přistupovat s ohledem a péčí. Povrchové hojení probíhá 2 týdny a další 4 týdny probíhá hojení hloubkové. Dodržujte prosím následné instrukce:
- Prvních 24h nenamáčet oblast, kde byl PMU proveden
- Po dobu hojení je nutné udržovat inkriminované místo v čistotě a natírat jej lehce krémem, který obdržíte po zákroku (nikoliv však přemašťovat)
- Po dobu minimálně 2 týdnů
- nevystavovat se sluníčku ani nechodit do solária, barva pigmentu by se mohla změnit
- nechodit do bazénu ani do sauny, z důvodu možné infekce
- nelíčit se v oblasti provedeného PMU (nenanášet přes obočí make-up, po tetováni linek nenanášet řasenku)
Ukázka provedení před, těsně po aplikaci a po úplném zahojení
Ukázka provedení před, těsně po aplikaci a po úplném zahojení
Ukázka provedení před a po úplném zahojení